Zelf tappen uit ruim honderd open wijnen
Rayleigh & Ramsay Oost aan de Linnaeusstraat draait om één heerlijk concept: je tapt zelf je wijn. Aan de wand staan rijen met meer dan honderd open wijnen, allemaal op de juiste temperatuur dankzij een slimme argon tap installatie. Je krijgt bij binnenkomst een persoonlijke wijnkaart, kiest een glas en proeft net zo veel verschillende wijnen als je wilt. Een klein slokje of een vol glas, jij bepaalt zelf hoe diep je in de kaart duikt.
Een wijnbar voor ontdekkers
Het mooie aan deze plek is dat je geen sommelierkennis nodig hebt om er een fijne avond te beleven. Bij elke wijn vind je een korte beschrijving, het gebied en de smaakprofielen. Vergelijk een Riesling uit de Moezel met een Bourgogne wit, of duik in oranje wijnen, natuurwijnen en biologische flessen. Het personeel staat klaar als je advies wilt, maar laat je verder fijn op ontdekkingstocht.
Eten bij het glas
De keuken serveert een shared dining menu dat speciaal is afgestemd op de wijnen. Denk aan charcuterie, kazen, kleine warme gerechten, oesters en snacks die je makkelijk deelt aan tafel. Het is niet de plek voor een uitgebreid driegangenmenu, wel voor een lange tafel vol kleine borden die perfect samengaan met een paar verschillende glazen wijn.









